Een avond over de onzichtbare macht in de financiële wereld.
Wat is er fijner dan samen met kunstliefhebbers te genieten van goed eten, te luisteren naar inspirerende sprekers en een rondleiding te krijgen van de curator met een glas wijn in je hand? FOTODOK stelt zich op diverse avonden open voor bezoekers die houden van goed eten en fijn gezelschap. Schuif lekker aan, pak een bord, schenk jezelf wat in bij de schenk-het-zelf- bar, leun achterover en laat je verrassen door bekenden en onbekenden aan tafel.
Het eten wordt verzorgd door SYR, een Syrisch restaurant in de straat van FOTODOK dat grotendeels wordt gerund door Syrische vluchtelingen. Het restaurant loopt als een tierelier, een tafel reserveren is een hele opgave. Gelukkig maakt SYR voor ons wekelijks een daghap zodat de bezoekers van Taferelen kunnen genieten van de authentieke Syrische keuken.
Voor de Taferelen zijn maximaal 25 plaatsen beschikbaar per avond. Terwijl de gasten eten vertellen twee sprekers over hun werk gekoppeld aan de tentoonstelling. Dit kunnen beeldmakers, ervaringsdeskundigen of wetenschappers zijn. Omdat de tentoonstelling Who’s in Control? een brede thematiek kent belichten we elke week uiteenlopende onderwerpen die verdieping bieden.
Om de avonden dynamisch en afwisselend te houden is het uitgangspunt om beeldmakers naast theoretici te plaatsen. Op die manier wordt elke week een thema vanuit verschillende perspectieven belicht.
Koop hier je kaartje!
Taferelen #19 – Show me the money!
29 november | 18.00 – 20.30
Tegen de tijd dat je deze zin hebt gelezen, zijn er door een beurshandelaar 10.000 transacties op de financiële markt gedaan. Welkom in de wereld van geautomatiseerde en door algoritmen gedreven beurshandel, beter bekend als flitshandel. Waar winst wordt gemaakt met een snelheid die het menselijk brein niet kan bevatten. Fotograaf Eline Benjaminsen plaatst met haar project Where the Money is Made deze ongrijpbare en verborgen economische macht letterlijk en figuurlijk in een ander daglicht. Het project is onderdeel van Who’s in Control? Tijdens deze avond lichten we dit project van Eline Benjaminsen extra toe.
Deze avond vertelt ex-bankier Martijn Jeroen van der Linden ons meer over zijn onderzoek naar de digitalisering van geld en economische structuren. Van der Linden is Lector New Finance aan de Haagse Hogeschool en promovendus aan de TU Delft, afdeling Economics of Technology and Innovation. Zijn onderzoek richt zich op mogelijke designs van het financieel-monetair systeem in het digitale tijdperk.
Wil je meer te weten komen over macht in de financiële wereld? Koop hier je kaartje!
Voor Taferelen zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. De avond kost €17,50. Hiervoor krijg je een daghap, koffie, thee & water, een rondleiding en twee enthousiaste sprekers. We hebben bij de ‘doe het zelf’ bar frisdranken, wijn en (speciaal) biertjes. De bedoeling is dat je zelf bijhoudt wat je drinkt en dat aan het eind van de avond afrekent. De inloop is vanaf 17:30, het programma begint om 18:00 stipt en om 20:00 sta je geïnspireerd weer buiten. Voor verdere vragen of groepsreserveringen kun je mailen naar info@fotodok.org. Wees welkom!